Hasznos tudnivalók

Ellátásról, jogról, friss felfedezésekről

Instant itt az Accu-Chek Instant

Megérkezett a gyógyszertárakba az Accu-Chek Instant vércukormérő legújabb verziója, s ezzel egyidejűleg megvásárolhatóvá vált a vercukormeres.hu webshopjában is.

 Tovább
Veszélyben a tesztcsíkok!?

Veszélyben a tesztcsíkok!?

Szerző: Herth Viktória

Az évet két, a vércukormérőkhöz használatos tesztcsíkokkal kapcsolatos hírrel, rémhírrel kezdjük. Az elsőre egy olvasónk hívta fel a figyelmünket.

 Tovább
A Medtronic MiniMed 780G rendszer

A Medtronic MiniMed 780G rendszer

2021. szeptember 1-től támogatott Magyarországon a MiniMed 780G önszabályozó inzulinpumpa-rendszer új, automatikus korrekciós algoritmussal, távmonitorozási lehetőséggel és személyre szabott célérték-beállításokkal, amelyet az 1-es típusú diabétesz kezelésére fejlesztettek ki.

 Tovább
Növényi biovegyületekre épülő terápiás készítmény

A cukorbetegség és szövődményei megelőzésére, kezelésére

Növényi biovegyületekre épülő terápiás készítmény

A Növényi biovegyületek hatásaira épülő terápiás készítmény kifejlesztése a cukorbetegség és szövődményei megelőzésére, kezelésére című, GINOP-2.2.1-15-2017-00066 azonosító számú projekt, a Variocommerce Kft., a Debreceni Egyetem, illetve a Qlaboratories Gyógyszerkutató Kft. konzorciuma által megalkotott, több mint 1,326 milliárd összegű támogatást elnyerve egy új típusú, innovatív készítmény kutatását és fejlesztését célozta meg. Az európai uniós vissza nem térítendő támogatás segítségével létrejött projekt a Széchenyi 2020 program keretei között valósult meg. A megvalósítási időszakának kezdő időpontja: 2017. október 1., fizikai befejezésnek tervezett határideje pedig 2021. december 29.

 Tovább
Beteglét-tudomány

Beteglét-tudomány

Szerző: Katona József

Nem sokat ér az orvos tudománya, ha maga a beteg nem veszi ki részét a diabétesz terápiájából. Ahhoz persze őt is ki kell képezni, ami viszont egyelőre nem erőssége a cukorbeteg-gondozásnak. Ezért is alakított ki erre közös ajánlást hét szakmai szervezet. Az amerikai diabetológusok, háziorvosok, ápolók, gyógyszerészek szakmai társaságai által is elfogadott útmutatót dr. Hidvégi Tibor ismertette a közelmúltban a MedicalOnline-on.

 Tovább
A „csoda” című kisfilm és ami a történet mögött rejlik

A „csoda” című kisfilm és ami a történet mögött rejlik

Lessünk be a kulisszák mögé, és fedezzük fel együtt, mi inspirálta az alkotókat az inzulin felfedezésének 100. évfordulójára készített A „csoda” című kisfilm létrehozására!

 Tovább

Az 1-es típusú diabétesz megítélésének megváltoztatásért

Kék Lufi Kampány

A Medtronic „Kék lufi” (Blue Balloon) néven indította útjára társadalmi célú kampányát, ami az 1-es típusú diabétesszel kapcsolatos társadalmi előítéletek/tévhitek eloszlatását tűzte ki célul. A kampány segítséget nyújthat abban, hogy a társadalom minden tagja jobban megértse, milyen kihívásokkal és nehézségekkel szembesülnek az 1-es típusú diabéteszesek. Ennek szemléltetésére készült egy „kék lufi” videó, amelyben ez vizuálisan is bemutatásra kerül. A film szereplői úgy élik hétköznapjaikat, hogy közben folyamatosan egy kék lufit próbálnak egyensúlyozni a kezükben. Ahogy ez a kisfilmből is kiderül, ez nem is olyan egyszerű feladat. Az 1-es típusú diabétesz olyan, mintha életünk minden percében egy lufit próbálnánk a levegőben tartani.

 Tovább
Jogszabályi változások az iskolákban, óvodákban

Jogszabályi változások az iskolákban, óvodákban

Szerző: Tóbiás Lilla

A köznevelési törvény változásáról és a menzarendeletről is szó volt a Szurikáta Alapítvány nyárvégi eseményén, ahol bemutatták az alapítvány és a Bókay Gyermekklinika pedagógusképzése alapján írt Diabéteszes gyermek az óvodában, iskolában című könyvet.

 Tovább
Karácsony a nagyvilágban

Karácsony a nagyvilágban

Szerző: Nagy Gyuláné Tajti Éva

Egyetlen ünnepnek sincs olyan varázsa, mint a karácsonynak. A felnőtteket éppúgy elbűvöli, mint a gyermekeket. A karácsony a szeretet, összetartozás, az ajándékozás ünnepe, amikor az otthonokba csend és béke költözik.

 Tovább
Gépjármű-biztosítás

Gépjármű-biztosítás

Magyarországon a ’90-es évek elejétől a rendszámmal ellátott gépjárműveknek kötelező felelősségbiztosítással kell rendelkezniük. Hazánkban jelenleg körülbelül 5,5 millió autó van az utakon. Ez a szám évről évre növekszik, családonként általában két autót üzemeltetnek, de nem ritka a három jármű sem.

 Tovább

A diabétesz világnapja

Mikor, ha nem most?

Szerző: József Attila

A Nemzetközi Diabétesz Szövetség (IDF) a 2021–2023 közötti időszakra egységes témát jelölt ki a diabétesz világnapja mottójául…
 Tovább

Mit csinálj alacsony vércukorszint esetén?

Szerző: Cseh Tamás

Hipoglikémia esetén a cél, hogy a vércukorszinted minél gyorsabban visszaálljon a normális szintre, azaz érje el újra az 5-ös tartományt…
 Tovább
Öngondoskodás

Öngondoskodás

Évek óta egyre több fórumon lehet arról hallani, hogy a jelenlegi felosztó-kirovó típusú nyugdíjrendszerek – amilyen Magyarországon is van – az elöregedő társadalmak miatt a következő évtizedek folyamán nagy valószínűséggel összeomlanak. Ennek legfőbb oka, hogy az aktív dolgozók száma kevesebb lesz, mint az eltartott nyugdíjasoké. Jelenleg amekkora összeg havonta befolyik nyugdíj-, illetve társadalombiztosítási „adóként”, az kifizetésre is kerül a magyarországi nyugdíjasok részére. Mi a megoldás?

 Tovább
„TájékozottBeteg” applikáció

„TájékozottBeteg” applikáció

A magyarok 92 százaléka nem, vagy csak nagyon röviden készül fel az orvossal történő találkozásra, közel ötödük pedig soha nem jár szűrővizsgálatokra – derült ki az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (AIPM) közvéleménykutatásából.

 Tovább

A változás rajtunk is múlik

Szerző: Füzesi Brigitta

Megváltozott az életünk. Az elmúlt másfél évben nagyot fordult a világ és a COVID-nak köszönhetően számtalan váratlan helyzetben kellett mindannyiunknak helyt állnunk, megoldásokat találnunk, problémákat kezelnünk…
 Tovább
 

A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!