Hasznos tudnivalók

Ellátásról, jogról, friss felfedezésekről

Dia Bétesz-Mellitusz rövid története

Richter TETT-mesepályázat

Dia Bétesz-Mellitusz rövid története

A Richter Gedeon Nyrt. indította a „Te és a természettudományok – mesés történetek”, rövidebb nevén Richter TETT-mesepályázatot 2021-ben, a Természettudományos Oktatásért Szabó Szabolcs Emlékére Közhasznú Alapítvány szakmai együttműködésével, valamint Döbrentey Ildikó és Levente Péter fővédnökségével.
Az idei, harmadik évadunkban megbizonyosodtunk arról, hogy nemcsak a kisgyerekek, de a kamaszok is otthon érzik magukat a mese birodalmában, beszélnek, írnak, olvasnak „meséül” – fogalmazott Döbrentey Ildikó Magyar Örökség és Prima-díjas író, a zsűri tagja, arra utalva, hogy az idei pályamunkák (618) közül a legtöbbet (274) a 11 és 14 év közöttiek küldték be. Hozzátette: a mese mindenre képes, még arra is, hogy elvezesse a diákokat a természettudományok megismeréséhez, kutatásához és továbbadásához.
E pályázaton korcsoportjában második díjat nyert Németh Réka 11. osztályos budapesti diák. Réka 9 éve, épp 9 évesen lett diabéteszes. Nem véletlen tehát, hogy meséjének főszereplője a cukorbetegség. A sikeres meseszerző korábban is írogatott néha, de a pályázat új lendületet adott neki, úgy tervezi, ezentúl gyakrabban foglalkozik az irodalmi alkotással. Bár a közeljövőben fontosabb dolga lesz. Egyetemre készül, biokémiával szeretne foglalkozni, kutatóorvosként képzeli a jövőjét.

 Tovább
Könyvajánló

Dr. Békefi Dezső: Kalandárium

Könyvajánló

Régi igazság, hogy a jó könyvek nincsenek korhoz kötve: gyerekeknek, fiatalnak, öregnek egyaránt élményt adnak. Dr. Békefi Dezső könyvének már a címe is sugallja, hogy az olvasók széles rétegét szólítja meg…
 Tovább
Telemedicinás cukorbeteg-gondozás az EESZT-ben

Telemedicinás cukorbeteg-gondozás az EESZT-ben

A Dcont® eNAPLÓ telemedicinás rendszert fejlesztő 77 Elektronika Kft. víziója, hogy elérhetővé váljon a napi betegellátásban a teljes körű diabéteszmenedzsmentet támogató online orvosi távfelügyeleti megoldás. Ennek egyik fontos mérföldköve, hogy a Dcont® eNAPLÓ rendszerbe feltöltött vércukoradatok automatikusan szinkronizálódnak az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térrel (EESZT), így ezekhez minden egészségügyi dolgozó azonnal hozzáférhet.

 Tovább

10 éves a Szurikáta Alapítvány

10 éve segíti a diabétesszel élő gyermekeket, családjukat és pedagógusaikat a Szurikáta Alapítvány. Miközben folytatjuk a szakmai munkát 2024-ben, születésnapunkról is megemlékezünk nagyrendezvényeinken, amelyekre újdonságokkal is készülünk.

 Tovább
Oda-vissza adózás

Oda-vissza adózás

Aki érvényesített már cukorbetegként személyi adókedvezményt, annak az aktuális összegeken kívül nem sok újdonságot tartalmaz a most kezdődött adóév.

 Tovább
A CEOSZ tervei

Izgalmas év elé nézünk

A CEOSZ tervei

Minden évkezdet tele van izgalommal, várakozással és természetesen tervekkel. Az elmúlt néhány év eseményei alapján elmondható, hogy a körülmények kiszámíthatatlanok, és a legváratlanabb események is megtörténhetnek. Muszáj hát optimistán tekinteni előre, és hinni abban, hogy a jó célokat meg lehet valósítani.

 Tovább

Támogatónk, a Di-Care Zrt.

Ahol mindig a beteg az első: a Diabetes és a MÉRY

A 35 éves évforduló alkalmából tisztelettel adózva gratulálunk a Diabetes magazin minden jelenlegi és korábbi munkatársának, közreműködőjének és támogatójának!

 Tovább

Elkezdődött a Nemzeti Diabétesz Stratégia kidolgozása

Magyarországon több mint 1 millió 200 ezer cukorbeteg él. Az 1-es vagy 2-es típusú diabétesszel érintettek élethelyzetének könnyebbé tétele rendkívül fontos, ezért Magyarország Kormánya megkezdte a Nemzeti Diabétesz Stratégia kidolgozását. A diabéteszesek érdekét képviselő hasonló stratégiára mindeddig nem volt példa hazánkban.

 Tovább

A lap, amely mindannyiunké

Szerző: Füzesi Brigitta

A jelesebb születésnapok egyben visszatekintő, összegző szerepet is kapnak. Érdemes hát megállni, és a teljesség igénye nélkül felidézni néhány dolgot, amelyek ez alatt a fél emberöltő alatt történtek.

 Tovább
Cél a krónikus betegségek és az alvászavarok megelőzése

Cél a krónikus betegségek és az alvászavarok megelőzése

A Huawei legújabb okosórás kutatásai több százmillió felhasználó adatait elemezve fejlesztik az egészségkövető technológiákat.

 Tovább
Az érzelmek és szabályozásuk

Az érzelmek és szabályozásuk

Szerző: Hammer Angéla

Az érzelmek, azok felismerése és szabályozása kulcsfontosságú a mindennapi életben és alkalmazkodásban.

 Tovább
Digitális kórház jön létre a cukorbetegek kezelésére

Digitális kórház jön létre a cukorbetegek kezelésére

Digitális kórház segíti a cukorbetegség és szövődményeinek kezelését, megelőzését, ezzel visszaszorítva a betegség olyan súlyos következményét, mint a lábamputáció. A 30 év klinikai tapasztalat alapján kidolgozott MEROVA végtagmentő alkalmazás a lábdiagnosztika mellett kibővült a szakellátók, lábápolók által használható felülettel, amely egyúttal orvosi támogatást is nyújt ezen ellátóknak. A MEROVA módszer egyik kidolgozója dr. Rozsos István sebész, érsebész, diabéteszesláb-specialista.

 Tovább

Szurikáta Alapítvány

Szurikáta programok és Tücsök meséje hangjáték

Szerző: Tóbiás Lilla

Október 14-én ismét megtelt a Semmelweis Egyetem Elméleti Orvostudományi Központ aulája diabétesszel élő gyermekekkel, fiatalokkal és családjukkal, hogy együtt töltsenek egy kellemes napot a Szurikáta családi nap keretében…
 Tovább
Minden tizedik magyar érintett

Minden tizedik magyar érintett

A veszélyes szövődményekre hívta fel a figyelmet a Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetsége.

 Tovább

Járványszezon

A köhögős-lázas-náthás időszak beköszöntének biztos jele, hogy november elejére megérkezett a háziorvosokhoz a 3 év felettieknek szánt ingyenes influenzaoltás…
 Tovább
 

A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!