Hasznos tudnivalók

Ellátásról, jogról, friss felfedezésekről

DASH-diéta és a digitalizáció

DASH-diéta és a digitalizáció

Szerző: Simonová Erika

Amikor a szív- és érrendszeri betegségeket és azok megelőzését említjük, időről időre szóba kerül egy mozaikszó, vagyis a DASH-diéta is. A mediterrán diéta mellett ezt is érdemes megismerni, mert nem is állnak olyan messze egymástól. A DASH-diéta hasonló a mediterrán étrendhez, de konkrétabb ajánlásokat és tanácsokat ad az elfogyasztott élelmiszertípusok tényleges mennyiségére és korlátaira vonatkozóan. Ezért is fontos küldetés az ALSAD applikáció fejlesztőcsapatának, hogy informatikai megoldásokkal segítsük a hipertóniás betegeket az egészségtudatos gondolkodásmód kialakításában. Támogatjuk őket egészségi állapotuk javításában és az ehhez szükséges életmódváltás nehézségeinek megoldásában.

 Tovább
Jó a betegnek, az orvosoknak és ellátórendszernek is

Először integráltak telemedicinás rendszert az EESZT-be

Jó a betegnek, az orvosoknak és ellátórendszernek is

Valódi adatalapú egészségügyi ellátást és ténylegesen működő online orvosi távszolgáltatást tesz lehetővé az a mérföldkő, hogy a Dcont® eNAPLÓ-t – elsőként a magyar telemedicinás rendszerek közül – sikerült integrálni az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térbe (EESZT) –…
 Tovább
Melyiket válasszam?

Fájdalom- és lázcsillapítók

Melyiket válasszam?

Szerző: Dr. Kováts Boglárka

A legutóbbi cikkemben általánosságban írtam a fájdalom-, láz- és gyulladáscsökkentőkről, más néven a nem szteroid gyulládáscsökkentőkről. Most nézzük meg, hogy milyen szempontok alapján érdemes kiválasztani a konkrét hatóanyagot a vény nélkül kaphatók közül!

 Tovább
Édesítőszerek a cukorbeteg-étrendben

Édesítőszerek a cukorbeteg-étrendben

Szerző: Zalai Noémi

Az édes íz szeretete már csecsemőkorban, az anyatejes táplálás során kialakul, és e finom íz iránti vonzódásunkat mi sem jelzi jobban, mint hogy az édes szót nemcsak ételekre, de kellemes eseményekre, emberekre is használjuk. Az édes íz kedvelése azonban felnőttkorban fokozatosan mérséklődhet, hiszen időskorra az ízlelőbimbók száma csökken, emiatt viszont gyakorivá válhat akár a túlsózás, akár a túlcukrozás.

 Tovább
Holisztikus szemlélet az életkilátások javításáért

Holisztikus szemlélet az életkilátások javításáért

A szív- és érrendszeri (kardiovaszkuláris) betegségek jelentik a cukorbetegségben a leggyakoribb szövődményeket és halál­okot, de a diabétesz – jóval azelőtt is, hogy felismernék – számos más szervet is károsít, az idült vesebetegség kialakulásában is jelentős szerepet…
 Tovább
Oktatással a holnap védelmében

A Diabétesz Világnapja

Oktatással a holnap védelmében

Szerző: József Attila

A Nemzetközi Diabétesz Szövetség (IDF) 2021–2023 között a cukorbetegséggel kapcsolatos oktatásra hívja fel a közvélemény, valamint a döntéshozók figyelmét, hiszen a diabéteszesek életminőségének egyik legfontosabb feltétele az érintettek tájékozottsága. Az idei Diabétesz Világnap apropójából számos betegszervezet fordul az egészségügyi miniszterekhez és politikusokhoz, hogy a diabéteszesek edukációjának jelentőségére emlékeztesse őket.

 Tovább
Prevenció: információ és gyógycipő

Diabéteszes láb

Prevenció: információ és gyógycipő

Szerző: Herth Viktória

1995-ben az Amerikai Egyesült Államokban célul tűzték ki, hogy a lábamputációk számát felére csökkentik, mert felismerték, hogy a diabétesz szövődményeinek kezelésére fordított kórházi költségek 40 százalékát a diabéteszes lábra fordítják…
 Tovább
Megérkezett az „okos” vércukormérők új generációja

A magyar fejlesztés Bluetoothon keresztül valós idejű adatmegosztást tesz lehetővé

Megérkezett az „okos” vércukormérők új generációja

A 100 százalékban magyar, családi tulajdonban lévő 77 Elektronika Kft…
 Tovább
A magyar sikerre az IDF is felfigyelt

DiabMentor

A magyar sikerre az IDF is felfigyelt

Az Egy Csepp Figyelem Alapítvány jelentős szerepet vállal a több ezer pedagógus felkészítésében.

 Tovább
Társas torna

Európai Sporthét

Társas torna

Egy nemzetközi biztosítótársaság felmérése szerint tíz magyarból nyolc azonnal feladná egészségtelen szokásait, ha cserébe nyerhetne plusz öt egészséges életévet. Sőt, ugyanennyien tenni is hajlandók lennének „valami egészségeset” egy ilyen jutalomért. Csakhogy a különböző életmód- és egészség-statisztikák azt mutatják, hogy ez sokkal könnyebben megy szóban, mint a valóságban.

 Tovább
Segíteni jó

Segíteni jó

Szerző: Herth Viktória

Füzesi Brigitta, a Cukorbeteg Egyesületek Országos Szövetségének és a Cukorbetegek Budapesti Egyesületének elnöke a diabétesszel élők érdekében végzett odaadó munkája elismeréseként megkapta a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést augusztus 20-a alkalmából.

 Tovább

Betegvárakozási idő a járóbeteg-szakellátásban

A Medicina 2000 Járóbeteg Szakellátási Szövetség 2022 év májusában – a pandémia miatti kétéves szünet után – ismét felmérte tagjai körében, hogy mennyit kell várakozniuk a betegeknek ahhoz, hogy bejussanak egy-egy szakrendelésre.

 Tovább
40 éves a Korányi Diabetes Klub

Diabéteszegyesületek

40 éves a Korányi Diabetes Klub

Szerző: Gyurcsáné Kondrát Ilona

1981. december 15-én a Korányi Tbc és Pulmonológiai Intézeti diabetológiai ambulanciájának felügyeletével és a Budakeszi Nagyközségi Tanács VB segítségével, Pest megyében elsőként tartott összejövetelt és azóta is működik a Budakeszi Erkel Ferenc Művelődési Központban a Diabetes Klub.

 Tovább

Bővül a Medtronic-eszközök elérhetősége

Gyógyászati segédeszközök támogatási és rendelhetőségi környezete elérhető az alábbi felületen: https://sejk.neak.gov.hu/content.php?s=catalog&portallang=hu Folyamatosan dolgozunk az ön elégedettségének növelésén, kiszolgálásunk hatékonyabbá tételén…
 Tovább
A népbetegségek visszaszorításáért küzdünk

A népbetegségek visszaszorításáért küzdünk

Korunk legveszélyesebb „járványai” valójában az olyan népbetegségek, mint a cukorbetegség, a szívelégtelenség vagy az idült vesebetegség. Lassan, „csendben”, de szisztematikusan teszik tönkre az emberek egészségét, ezért kiemelten fontos számunkra, hogy az itthon is elérhető fejlesztéseinkkel, kezeléseinkkel nagyobb esélyt adjunk az ezen betegségekben szenvedőknek a teljes életre – mondta el lapunknak Kuuno Vaher, az Astra­Zeneca klaszterigazgatója. Exkluzív interjú a világ egyik vezető biotechnológiai vállalatának közép-európai vezetőjével.

 Tovább
 

A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!