Diabetes és Hypertonia Magazin
Szerző: Prof. dr. Reusz György
A hashártya mögötti területen csendesen megbúvó, páros szervünk, a vese óriási biológiai tartalékokkal rendelkezik. A romló vesefunkcióhoz vezető vesebetegségre nagyon gyakran csak igen előrehaladott állapotban derül fény, mert a működészavar ritkán okoz látványos tüneteket, illetve a maradék veseszövet nagyon hosszú ideig tudja kompenzálni a kieső funkciót. Ez a megállapítás minden életkorra igaz, de különösen igaz ez a gyermekkorra, ahol a beteg sokszor még elmondani sem tudja a panaszait, azok fennállására a szülőknek és az orvosnak kell rájönnie.
Tovább
Szerző: Prof. dr. Reusz György
A vesevilágnap megrendezésére 2017-ben immár tizenkettedik alkalommal került sor. A 6 kontinens több mint 100 országában – köztük Magyarországon is – megtartott világnap ez évi témája a vesebetegség és az elhízás volt, jelmondata pedig: „Egészséges életmóddal az egészséges vesékért!”.
Tovább
Szerző: Prof. dr. Reusz György
A magasvérnyomás-betegség – hipertónia – felismerése és megfelelő kezelése gyermekkorban súlyos felnőttkori szövődményeket előzhet meg, egyben meghatározza a betegek életminőségét is, emiatt nagy a népegészségügyi jelentősége.
A gyermekkori hipertónia kapcsán az utóbbi években jelentős „mozgás” indult meg. Egyrészt megnőtt a hipertóniával diagnosztizált betegek száma, másrészt – részben ennek megfelelően – változtak a vizsgálati és terápiás irányelvek.
Tovább
A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!