Szerző: Bíró Sára Feltöltés dátuma: 2024.01.10.

Bíró Sára receptje

Sütőtökös borsóleves

Illusztráció
1 adag tápanyagtartalma:
Energia Fehérje Zsír Szénhidrát
205 kcal 6 g 11 g 21 g

Hozzávalók 4 adaghoz

  • 300 g sütőtök,
  • 200 g zöldborsó,
  • 50 g bébispenót,
  • 1 szál újhagyma,
  • 500 ml zöldségalaplé,
  • 30 g vaj,
  • 100 ml főzőtejszín,
  • só,
  • szerecsendió,
  • kurkuma,
  • curry.

Egy nyeles fazékban olvasszuk fel a vaj felét, tegyük bele a hagymát, kicsit dinszteljük, adjuk hozzá a megmosott, megtisztított, felkockázott tököt, majd a zöldségalaplevet. Pároljuk alacsony hőfokon kb. 10 percig. Utána botmixerrel pürésítsük. Egy serpenyőbe tegyük a maradék vajat, dobjuk rá a borsót, a felvágott bébispenótot, majd kb. egy dl vízzel hígítsuk, 2-3 percig pároljuk, végül adjuk hozzá a sütőtökpüréhez. Ízesítjük sóval, kurkumával, curryvel és szerecsendióval. A tejszínt tegyük egy tálba, adjunk hozzá a forró levesből, majd öntsük bele a levesbe. Ha szükséges, hígítsuk, óvatosan forraljuk. Forrón tálaljuk.

szerzo

Bíró Sára

A kapuvári Lumniczer Sándor Kórház-Rendelőintézetben dolgozik diabetológiai szakápolóként. Évek óta szerkeszti az egeszseg.keva.hu weboldalt, ahol a cukorbetegek feltehetik kérdéseiket, illetve egymással is beszélgethetnek, tanácsot adhatnak. A főzésnek is jelentős szerepe van az életében, mindig is nagy hangsúlyt fektetett az egészséges táplálkozásra, de emellett a jó és ízletes ételek készítése is fontos szempontja, ezért hozta létre a Sárika konyhája receptblogot (blog.keva.hu).

Megjelent a diabetes2023/4. számában

Rendelje meg a Diabetes című betegtájékoztató kiadványt, és féláron adjuk mellé a Diabetes különszámokat és a Hypertonia Magazint!
(Legfeljebb 3 db-ot)

 

A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!