Szerző: Dr. Ádám Ágnes Feltöltés dátuma: 2022.08.29.

Kedves Olvasó!

Az orvoslás hitelessége

Illusztráció

Egy olyan újságot tart a kezében, amelyet azért írunk, hogy tudományos bizonyítékokon alapuló ismeretekről tájékoztasson. Nem tudjuk másképp felvenni a harcot azokkal a szélhámosokkal, akik üzleti hasznot remélve árulnak a neten ezt-azt-amazt. Hogy mit, azt nem lehet tudni. Hogy mi van a termékben azt sem. Egy-egy bevizsgált „gyógyszerről” kiderült, hogy közönséges B-vitamin, pedig csodaszerként reklámozták: tisztítja az ereket, csökkenti a koleszterinszintet, beállítja a vérnyomást stb… A professzor, aki arcát adja, sosem létezett, a klinika, ahol dolgozik, kitalált helyszín. Sajnos valódi orvosok személyét is sokszor kéretlenül felhasználják az efféle hirdetésekben. Aztán reklámoznak fogyasztószereket, amit ismert emberek arcához kötnek, hogy így még meggyőzőbb legyen. Kérem, hogy ne üljenek fel az efféle üzleti fogásoknak. Legyen gyanús, hogy az ilyen reklámban sosem szerepel komoly gyógyszergyártó cég. Kérdezzék meg orvosukat vagy gyógyszerészüket, hogy mi a véleménye a szerről!

Már írtam korábban is a gyógyszerek megbízhatóságáról és a mellékhatások minimális voltáról. Most ismét előveszem a témát, mert a közelmúltban több páciensemnél merült fel, hogy panaszaikat a gyógyszerek mellékhatásának vélték. Hangsúlyozom, hogy ez azért veszélyes tévút, mert késik vagy elmaradhat a kivizsgálás, és a valódi ok tisztázatlan maradhat. A panasz oka a szervezetünk működési problémájából származhat. Tehát osszuk meg panaszainkat, tüneteinket orvosunkkal, aki meg fogja találni azok valós eredetét. Semmiképpen ne hagyjuk abba a terápiát addig, amíg nem beszéltünk erről a kezelőorvosunkkal. Gyógyszerink a megfelelő adagban szedve nem teszik tönkre a májunkat, nem okoznak veseelégtelenséget, sőt védik szerveinket a rizikófaktorok támadásaitól. Ellenben sok gyógynövény, gyógytea kritikátlan fogyasztása okozhat májfunkció-romlást, -károsodást. A májfunkció romlását sokszor zsírmáj okozza. A laboreredményben GGT-emelkedést látunk, az UH-kép is jellegzetes. Jelentősége a hasi zsírszövet felhalmozódásában van, ami szív-érrendszeri rizikófaktor, a COVID alatt sok páciens citokinviharának okozója is volt. Tehetünk ellene fogyással, a hasi elhízás mérséklésével.

Kívánok betegségmentes hónapokat, üde nyári étkezéseket, sok mozgást a szabadban, élvezzék a napfény éltető erejét!

szerzo

Dr. Ádám Ágnes

a szerkesztőbizottság elnöke,
a Magyar Hypertonia Társaság vezetőségi tagja,
a Zuglói Hipertónia Centrum vezető főorvosa

Belgyógyász, háziorvos, a magasvérnyomás-betegség és az alvászavarok képesített orvosa. 28 évig háziorvosként dolgozott, előtte 8 évig belgyógyász volt kórházi osztályon. Jelenleg Zuglóban a Hipertónia Centrum alapítója és vezető főorvosa. Magánpraxist is folytat. A Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének tudományos munkatársa, akkreditált oktató és vizsgáztató. Megrögzött egészségnevelő. Hiszi és vallja, hogy a gyógyítás egyik alappillére, hogy az emberek ismerjék testük felépítését és működését, értsék a gyógyítás folyamatát – akkor partnerként, aktív segítőként sikeresebben gyógyulnak. Az egészségnevelést minden fórumon gyakorolta, és teszi folyamatosan televízióban, rádióban, betegklubokban, iskolákban, újságok cikkeiben. ­Astellas-díjas, 2012-ben az Év Orvosának választották. 2017-ben ­CSAKOSZ Életműdíjat, 2019-ben a Magyar Hypertonia Társaság Török Eszter Életműdíját kapta.

Megjelent a hypertonia2022/1. számában

Rendelje meg a Diabetes című betegtájékoztató kiadványt, és féláron adjuk mellé a Diabetes különszámokat és a Hypertonia Magazint!
(Legfeljebb 3 db-ot)

 

A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!