Feltöltés dátuma: 2019.05.01.

Receptsarok: akkor és most

Zöldséggel töltött csirkecomb

Mindig az egyik legkedveltebb rovatunk volt a diétát segítő, annak idején – sok éven át – Konyhasaroknak nevezett rovat, Nagy Margit veszprémi dietetikus ételötleteivel. Az elmúlt három évtized alatt azonban sokat fejlődött a tudomány, új cukorpótlók jelentek meg, és olyan új alapanyagok, mint például a szénhidrátcsökkentett lisztek. Változott a hozzáállás is, a nem diabéteszesek körében is egyre fontosabbá válik az egészséges étkezés. A rengeteg tapasztalatra építve Vígné Sági Katalin dietetikus néhány 30 évvel ezelőtti receptet igazított a XXI. század elvárásaihoz.

1 adag tápanygtartalma:
Energia Fehérje Zsír Szénhidrát
268 kcal 36 g 9 g 10 g

Hozzávalók 4 adaghoz:

  • 4 db kisebb (600 g) csirkecomb
  • 50 g barna kenyér
  • 100 g sárgarépa
  • 100 g gomba
  • 1 db tojás
  • petrezselyemzöld
  • bors
  • majoránna
  • oregánó

A csirkecombokat megmossuk, szárazra töröljük, sózzuk, és alaposan bedörzsöljük a szárazfűszerekkel. A zöldségeket megtisztítjuk, megmossuk, apró kockára vágjuk, és sós vízben néhány percig főzzük, majd leszűrjük, a főzővizet félretesszük. A főzővízben megáztatjuk a barnakenyeret. Kicsavarjuk, és összekeverjük a zöldségekkel és a tojással. Az így kapott masszát ízesítjük a finomra vágott petrezselyemzölddel, őrölt borssal, bazsalikommal, szerecsendióval (a bátrabbak curryt is tehetnek bele). Ezt a tölteléket a csirkecombok bőre alá töltjük, és a húst sütőzacskóban 170 fokra előmelegített sütőben 40 perc alatt pirosra sütjük. Köretként nagy adag friss salátát kínáljunk mellé.

További receptek:

Megjelent a diabetes2019/2. számában

Rendelje meg a Diabetes című betegtájékoztató kiadványt, és féláron adjuk mellé a Diabetes különszámokat és a Hypertonia Magazint!
(Legfeljebb 3 db-ot)

 

A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!