Soproni mese

Hol volt, hol nem volt… Van, volt és lesz Sopronban egy maroknyi kis csapat: diabéteszes gyerekek, szüleik és gondozóik, akik 2-3 havonta egy péntek délutánjukat arra szánják, hogy találkozzanak a soproni Érgondnok Rendelőház alagsorában, megbeszéljék örömüket-bánatukat, egy kicsit tanuljanak egymástól és oktatójuktól… mi másról, mint a diabéteszről.

 Tovább

Gonda Judit: Cukorbetegek ellátása családi napköziben

A cukorbeteg gyermekek bölcsődei, óvodai ellátása jelenleg Magyarországon nagyon problematikus, elsősorban azért, mert a gondozónők, óvodapedagógusok nincsenek felkészítve az egészségügyi szempontból speciális igényű gyermekek napközbeni ellátására.

 Tovább

Dr. Szabó László: Jeles napok

Szerző: Dr. Szabó László

Több alkalommal is eszembe jutott Démokritosz, ókori filozófus bölcselete, aki szerint „Az élet ünnepnapok nélkül olyan, mint hosszú út vendégfogadók nélkül”. Ezt a bölcs mondást gyakran idéztem már és lehetőség szerint élek is a benne foglalt üzenettel.

 Tovább
Geocaching – avagy a XXI. századi kincskeresés rejtelmei

Geocaching – avagy a XXI. századi kincskeresés rejtelmei

A Diabetes magazin meghirdette a túrák évét 2008-ra, így talán nem haszontalan dolog az olvasókat megismertetni a kirándulások XXI. századi trendjének egyik népszerű képviselőjével. Az utóbbi néhány évtized ugyanis kitermelte a természetjárók között is a maga „kütyüimádó” rétegét, akik minden függőségük ötvözetét Dave Ulmer fenomenális ötletében vélték felfedezni, és ezzel megszületett a XXI. századi kincskeresés egyik lehetséges formája, amit úgy hívnak, geocaching (ejtsd: geokesing). (Dave Ulmer volt az a szkeptikus informatikus, aki először helyezett ki megkeresendő ládát a természetbe, és ezzel 2000 májusában tesztelte a GPS-t, miután megszüntették a 100 méternél pontosabb helymeghatározást zavaró jelet, civil felhasználásra is alkalmassá téve a rendszert.)

 Tovább
Győrben pezseg az élet

Győrben pezseg az élet

Szerző: Dr. Niederland Tamás

2011-ben is igyekeztünk megfelelni az elvárásnak, gondozottaink és családjuk számára felüdülési, edukációs lehetőséget biztosítani. Nemcsak a hírünk, de a 2011-es Diabetes Juniorban megjelent „Győr, a gyermekdiabétesz-programok városa” című cikkünk is kötelezett bennünket erre.

 Tovább
Bátraké a szerencse!

Bátraké a szerencse!

„Hogy lehet, hogy ez itt nem is probléma, mindenki természetesen, jókedvűen kezeli. Otthon, ha szédülök, azonnal összefut az egész család, itt, a táborban meg szinte vidám a dolog” – dünnyögi maga elé sommás, ámde igen bölcs véleményét Laci, miközben az orvosi felé ballagunk, mert – ahogy a gyerekek fogalmaznak – hipózik.

 Tovább

A szolnoki vasutasok

A vasutas cukorbetegek klubja 2010-ben elérte az 52 fős létszámot, s működésünk iránt egyre nagyobb az érdeklődés. Célkitűzéseink továbbra is töretlenek, a korszerű, szakmai alapokon nyugvó cukorbeteg-oktatás! Minél több diabéteszes ismerje meg egészségi állapotát és tudja azt ellenőrizni.

 Tovább

Városi egyesület falun

A Magyar Cukorbetegek Siófoki Egyesülete 2009-ben megalapította az egyesület „Diabklubját” Balatonendréden. Szükségesnek láttuk e klub létrehozását, mert vidéken rosszabb helyzetben vannak a diabéteszesek, nincs kellő ellátottságuk, hiszen még a városban lakóknak is hónapokat kell várni, hogy diabetológus orvoshoz kerüljenek. Kerestünk egy szakápolót, aki segíti a munkánkat.

 Tovább

Nemzetközi Cukorbeteg Találkozó Egerben

A Cukorbetegek Egri Egyesülete Nemzetközi Cukorbeteg Találkozót szervezett szeptemberben, Eger Ünnepe alkalmából, ahol az egyesület 10 éves jubileumát is ünnepeltük.

 Tovább
Hullámvasutazással indult a Diabétesz Hónap

Lent és fent következmények nélkül!

Hullámvasutazással indult a Diabétesz Hónap

Szerző: Keller Richard

Október 14-én délelőtt cukorbeteg-családok vették birtokukba a Budapesti Vidámparkot…
 Tovább

Tíz éven át a törökszentmiklósi cukorbetegekért

A Törökszentmiklósi Cukorbetegekért Egyesület 10 évvel ezelőtt, 2000 márciusában, a művelődési központ klubjaként Buzás Sándorné vezetésével alakult meg, 17 fővel. Célul tűzték ki a betegség időbeni felismerését, kezelését, a diéta szakszerű alkalmazását, a mozgás jelentőségének hangsúlyozását.

 Tovább
Gyermekekkel Szépalmán

Gyermekekkel Szépalmán

A győri Cukorbeteg Gyermekeket Támogató Egyesület elkötelezett szervező munkájának köszönhetően 25 családnak nyílt lehetősége arra, hogy májusban részt vegyen az 1–8 éves, 1-es típusú cukorbeteg gyermekek és szüleik részére szervezett edukációs hétvégén.

 Tovább

Changing Diabetes betegmentor program

Bevetés indul!

Igencsak sok dolguk volt a Changing Diabetes mentor program résztvevőinek és szervezőinek a nyáron: befejeződtek az előkészítési munkálatok, elkészültek a tájékoztató anyagok, elindult a program iwiw-klubja, már izzanak a telefonok. Itt az ősz és a cukorbeteg mentorok már élesben segítenek betegtársaiknak.

 Tovább
A vesebetegek együtt, egymásért

A vesebetegek együtt, egymásért

A Vesebetegek Országos Egyesületét (VORE) 1987-ben a vesebetegek olyan csoportja hozta létre, akik elégedetlenek voltak az akkori ellátással, a betegeknek biztosítható életminőséggel. Kiket számítunk mi a vesebetegek táborába?

 Tovább

Új klub alakult

Berettyóújfalui Diabétesz Klub

Örömmel tudatom a Diabetes lap olvasóival, hogy 2010. január 7-én megalakult a Berettyóújfalui Diabétesz Klub − 20 fővel. Jót beszélgettünk, kicsit szórakoztunk, citerazenét, nótákat, verseket hallgattunk. A klub alakuló ülésén jelen volt Papp Sándor, az 1993-ban alakult Bihari Diabétesz Egyesület elnöke, dr. Nagy Bertalan főorvos úr, aki szakmai segítője az egyesületnek, valamint Nagy Judit dietetikusunk. Harmadik, márciusi összejövetelünkön – amelyen a Jázmin virágbolt segítségével a férfiak egy-egy szál virággal köszöntötték hölgytagjainkat –, már 34 tagot számlált klubunk.

 Tovább
 

A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!