A diabétesz és mi
Sportolók a DiabKupán
A Sportos Cukorbetegek Egyesülete és a DiaEuro SE által megrendezett I. DiabKupa és Sportágbemutató eseményén volt egy kicsi sátor, amelyben a fantasztikus fiatalokkal ismerkedhettünk meg. Diabéteszes sportolók meséltek életükről, sportkarrierjükről és – természetesen – diabéteszükről.
Én az egész napot e sátorban töltöttem, szinte tátott szájjal hallgatva történeteiket. Csak azt sajnáltam, hogy kevesen ültünk a közönség soraiban. Ezért rögzítettem előadásaikat, s megosztom a Diabetes Junior olvasóival, hogy megismerjék ezeket az erős, kitartó fiatalokat, akik példaképei lehetnek valamennyiünknek – Herth Viktória (fotó: Godzsa Zoárd)
Hidvégi Tünde
A szinkronúszás – amit régebben vízibalettnek hívtak – különleges sport, az úszás, a tánc vagy a balett és a gimnasztika ötvözete. A cél, hogy a vízben, a zenével összhangban történjen a kecses mozgás. 1984-ben, Los Angelesben lett olimpiai sportág. Vannak egyéni, páros és csapatversenyek.
Tovább
Dobos Levente
Lassan 11 éve dzsúdózom, óvodás koromban kezdtem, már akkor iskolások között edzettem. Sokat köszönhetek az akkori edzőmnek, ő szerettette meg velem ezt a sportot.
Tovább
Dr. Gremsperger Gábor
A diabétesz nem betegség! A diabétesz állapot, életforma. Ha az ember meg tud tanulni együtt élni vele, teljesebb élete lehet, mintha nem lenne diabéteszes – kezdte előadását dr. Gremsperger Gábor a DiabKupa rendezvényen. Elmesélte az életét és kapcsolatát a diabétesszel. Elsőre talán hihetetlen, de ők ketten – Gábor és a diabétesz – jó viszonyban vannak.
Tovább
Gál Sándor
2012 nyarán elkaptam egy megfázós, hasmenéses betegséget. Anyával elmentünk a háziorvoshoz, aki azt mondta, igyak kólát. Estére nagyon rosszul lettem, gyenge voltam, alig kaptam levegőt, hiszen akkor már diabéteszes voltam, csak még nem tudtunk róla…
Tovább
Magyar Petra
Mi a floorball? A gyerekek azt szokták kérdezni: ez az, amikor az iskolában egymást ütjük? A felnőttek pedig azt, hogy ez teremhoki? A válaszom: kicsit igen, kicsit nem. Nem ütjük egymást, de valóban hasonlít a hokihoz…
Tovább
A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!