Kedves diabétesszel élő Gyerekek, Testvérek, Édesanyák, Édesapák, Nagymamák, Nagypapák, Keresztmamák, Keresztpapák, Rokonok, Barátok! Ismét elröpült egy év, így eljött az ideje, hogy kezetekbe (kezükbe) adjuk a Diabetes Junior legújabb számát, amely immár hagyományosan a…
„Meg kellett tanulnom megfelelő szinten tartani a vércukromat, ami nem más, mint próbálkozni és hibázni, nem lehet máshogy csinálni” – fogalmazta meg Robin Arzon fitnesz-instruktor, spinning- és futópadedző, ultramaratonista, akiről sok mindent megtudhattok, ha végigolvassátok…
A diabétesz világnapját november 14-én, az inzulint felfedező, Nobel-díjas Frederick Banting születésének évfordulóján tartják mindenütt a Földön, de Magyarországon van egy másik fontos nap is, mégpedig januárban, a gyermekdiabéteszeseké. Amint a Semmelweis Egyetemen megrendezett XIV. Országos Gyermekdiabétesz Napon is elhangzott, a január 11-i időpont azért különleges, mert 1922-ben ezen a napon alkalmazták először az inzulininjekciót egy tizennégy éves cukorbeteg fiún, Leonard Thompsonon, és ezzel megmentették a kómaközeli állapotban lévő gyermek életét. – S. Bonnyai Eszter összeállítása
A nevem Lukács Ákos, 14 éves vagyok, 2018 májusában diagnosztizálták nálam az 1-es típusú diabéteszt. Nagyjából ugyanekkor kezdtem el űzni a mountainboard sportot. A terepgördeszka mint sporteszköz a snowboard és a gördeszka keresztezéséből jött létre…
Sara Seitz újságíró, blogger. Coloradóban, Fort Collinsban élnek férjével, totyogó kislányukkal és állataikkal. Sara már háromszor megmászta az USA egyik legnehezebben meghódítható 4000 méter feletti csúcsát. A nem mindennapi teljesítményt először főiskolásként hajtotta végre, mindössze fél évvel azután, hogy 1-es típusú diabétesszel diagnosztizálták.
A Diaboló Alapítvány sikeres pályázatának köszönhetően tudtunk csatlakozni az Erzsébet-tábor programhoz, 40 gyermeket láthattunk vendégül, a legfiatalabb táborlakó 5 éves volt…
Az ebédlőben találkoztunk Boldizsár Balázzsal, kicsit belezavarodtunk, melyik gyümölcsleves a diabéteszeseké, melyik a „közönséges”. Beszélgetni már korábban elkezdtünk az ebédre várók hosszú sora végén. 6 éve lett cukorbeteg, most 17 éves a gimnazista fiatalember.
Vér Kati Veszprémben él, egy tízemeletes ház első emeletén, édesanyjával és édesapjával. Bárki csönget be hozzá, örömmel fogadja, szekrényében a szőlőcukor mellett vendégeknek odakészített finomságok lapulnak…
A XIV. Országos Gyermekdiabétesz Napon különleges figyelem és tisztelet vette körül a 82 esztendős dr. Szabó László főorvost, a nap ötletgazdáját, aki megnyitó beszédében elmondta: olyan alkalmat akartak teremteni, ahol a szakma és az érintett sorstársak találkoznak, hogy megbeszélhessék, milyen feladatokat kell megoldani, mit tehetnek közösen a cukorbeteg gyermekekért. Éltünk az alkalommal, hogy az idős orvos életútját bemutassuk olvasóinknak, hisz keveseknek adatik meg olyan hosszú visszatekintés a gyermekdiabetológia fejlődésére, mint neki.
Ez a történet nem ott kezdődik, hogy az 1 éves gyerkőcömnél 1-es típusú diabéteszt állapítanak meg, ezen már rég túlvagyunk. Ez valahol ott kezdődik, hogy a gyerek már 4 éves…
Brec Bassinger 20 éves hollywoodi színésznő, játszott a Hathaway kísértetek, az All Night, a Bella és a Bulldogok című sorozatokban, és hamarosan a Stargirlben is láthatjuk. A JDRF jótékonysági szervezet nagykövete, 8 éves kora óta 1-es típusú diabéteszes.
Lassan már hazajárunk a Debrecenben gondozott diabéteszes gyerekekkel és testvéreikkel Zalaszabarba. Idén nyáron a kísérőkkel együtt 84-en vágtuk neki a csaknem 400 kilométeres útnak, amely elválasztja a Tiszántúlt a Dunántúltól.
A szombathelyi Lilinek nem volt ideje rám. A családi hétvégére a Sportos Cukorbetegek Egyesülete mellett a Nagycsaládosok Országos Egyesülete is szervezett résztvevőket, így történt, hogy Lili egy osztálytársával találkozott, s ettől kezdve szüleire sem sok ideje jutott.
A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét! A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!