2024.03.19. Húsvéti nyereményjáték 2024
Húsvéti nyereményjáték 2024
Csatlakozz facebook oldalunkhoz, és vegyél részt nyereményjátékunkban!
Húsvét közeledtével négy ünnepi recepttel jelentkezünk a diabetes.hu facebook oldalán, olyanokkal, amelyeket cukorbetegek is bátran fogyaszthatnak. Azon követőink között, akik mind a négy receptet megosztják, 3 ajándékutalványt sorsolunk ki egyenként 15 000 forint értékben, melyet a Natur Reform webáruházban tudnak beváltani – többek között mindenféle egészséges élelmiszerre és alapanyagra.
A részletekért olvasd el a játék kiírását: Húsvéti nyereményjáték 2024 – Felhívás
Ha lemaradtál az első receptről, itt megtalálod: Hamis Stefánia-vagdalt
Inzulinkezelés egyszerűsítése 2-es típusú cukorbetegségben
Felnőttkorban a cukorbetegek 90%-a 2-es típusú. 2-es típusú cukorbetegségben bizonyított, hogy a magas vércukorértékek mihamarabbi megszüntetésével és a normálishoz közeli vércukorszint tartós biztosításával a szövődmények veszélye jelentősen csökkenthető. A több mint 100 éve rendelkezésre álló inzulinkezelés 2-es típusú cukorbetegségben is hatékonyan alkalmazható.
Potenciális előnyei mellett az inzulinkezelés sajnos növelheti az elhízás esélyét, valamint fokozhatja a panaszokat okozó, kórosan alacsony (3,9 mmol/l alatti) vércukorszint (hipoglikémia) kialakulásának kockázatát, az ettől való félelem pedig akadályozhatja a közel normális vércukorszint elérését, azaz a kezelés sikerességét. Ma már rendelkezésre áll két olyan – napi egyszeri adású – injekciós készítmény is, amely egy 24 órás hatású inzulint és egy GLP-1-RA készítményt tartalmaz, fix arányú kombinációban (FRC: Fixed-Ratio Combination).
Felmerül a kérdés, hogy az évek óta napi 2, 3 vagy 4 inzulininjekciót alkalmazó 2-es típusú cukorbetegek kezelése átváltható-e napi egyszeri adású FRC-készítményre?
A teljes cikket további részletekkel megtalálod a Diabetes magazin idei első számában. Ha nem vagy előfizetőnk, de szeretnél első kézből értesülni a diabétesszel kapcsolatos kérdésekről: részletek és előfizetés a diabetes.hu weboldalon!
Személyi jövedelemadó 1%
Kérjük személyi jövedelemadód 1 százalékával támogasd alapítványunkat! Támogatásoddal nagymértékben hozzájárulsz a cukorbetegek oktatásának továbbfejlesztéséhez. Az alapítvány fő tevékenységei: a Diabetes újság kiadása; páciensoktatási programok; orvosok és nővérek továbbképzése; a cukorbetegség prevenciója.
Alapítvány a Cukorbetegekért, Veszprém – Adószám: 19260192-2-19
Légy Te is tagja a diabetes.hu közösségnek!
Csatlakozz a Diabetes betegtájékoztató lap facebook csoportjához, kövesd oldalunk naponta új információkért! Nézz körül nálunk!
273 / 288. oldal