Személyes történetek

Történetek, életutak

Mindig mindent meg lehet oldani

Magyar Petra

Mindig mindent meg lehet oldani

Mi a floorball? A gyerekek azt szokták kérdezni: ez az, amikor az iskolában egymást ütjük? A felnőttek pedig azt, hogy ez teremhoki? A válaszom: kicsit igen, kicsit nem. Nem ütjük egymást, de valóban hasonlít a hokihoz…
 Tovább
Fejlődési lehetőségként fogtam fel

Gál Sándor

Fejlődési lehetőségként fogtam fel

2012 nyarán elkaptam egy megfázós, hasmenéses betegséget. Anyával elmentünk a háziorvoshoz, aki azt mondta, igyak kólát. Estére nagyon rosszul lettem, gyenge voltam, alig kaptam levegőt, hiszen akkor már diabéteszes voltam, csak még nem tudtunk róla…
 Tovább
Gábor és a diabétesz – jó viszonyban vannak

Dr. Gremsperger Gábor

Gábor és a diabétesz – jó viszonyban vannak

A diabétesz nem betegség! A diabétesz állapot, életforma. Ha az ember meg tud tanulni együtt élni vele, teljesebb élete lehet, mintha nem lenne diabéteszes – kezdte előadását dr. Gremsperger Gábor a DiabKupa rendezvényen. Elmesélte az életét és kapcsolatát a diabétesszel. Elsőre talán hihetetlen, de ők ketten – Gábor és a diabétesz – jó viszonyban vannak.

 Tovább
A versenyzés éltet

Dobos Levente

A versenyzés éltet

Lassan 11 éve dzsúdózom, óvodás koromban kezdtem, már akkor iskolások között edzettem. Sokat köszönhetek az akkori edzőmnek, ő szerettette meg velem ezt a sportot.

 Tovább
Kecses mozdulatok

Hidvégi Tünde

Kecses mozdulatok

A szinkronúszás – amit régebben vízibalettnek hívtak – különleges sport, az úszás, a tánc vagy a balett és a gimnasztika ötvözete. A cél, hogy a vízben, a zenével összhangban történjen a kecses mozgás. 1984-ben, Los Angelesben lett olimpiai sportág. Vannak egyéni, páros és csapatversenyek.

 Tovább
Bármire képes vagyok (kivéve inzulint termelni)

A diabétesz és mi

Bármire képes vagyok (kivéve inzulint termelni)

Milyen az élet diabéteszesen? Olyan, mint egészségesen. Ez igaz, de azért kiegészítésre szorul…
 Tovább
Nem vagyunk egyedül

Nem vagyunk egyedül

Szerző: Tóbiás Lilla

Egy könyv- és egy filmbemutatóval is készült a Szurikáta Alapítvány a debreceni Gyermekdiabétesz Kongresszusra, ahol Kocsisné Gál Csilla, az alapítvány vezetője beszélt a „Nem vagytok egyedül!” kórházlátogató programról is, amelyet országossá szeretnénk bővíteni a diabéteszcentrumok együttműködésével.

 Tovább
„Harmónia volt bennem és körülöttem”

Cukorbeteg kismamák, gesztációs diabétesz

„Harmónia volt bennem és körülöttem”

Szerző: Módos Anikó

Életem csaknem legboldogabb időszaka volt az a kilenc hónap, amíg – diabéteszesként – szívem alatt hordtam a lányomat. Azért „csaknem”, mert ebben a kategóriában az abszolút győztes a Fanni születésével kezdődő és hála Istennek jelenleg is tartó, több mint 25 esztendő…
 Tovább
Vízilabda-emléktorna

Vízilabda-emléktorna

Szerző: Herth Viktória

Lassan 20 éve már, hogy elhunyt Rüll Csaba tanár úr, vízilabdázó Egerben. Idén nyár végén rendezték meg tiszteletére a 8. emléktornát. Miért fontos ez nekünk? Mert a remek sportoló és testnevelő tanár diabéteszes volt.

 Tovább
Humorral a cukorbetegség ellen

Accu-Chek

Humorral a cukorbetegség ellen

A cukorbetegség mára az egész világot érintő népbetegséggé vált. Korai stádiumában szinte nem is produkál tüneteket, sokszor csak akkor ismerjük fel, hogy baj van, amikor már kialakultak a szövődmények.

 Tovább
Kirándulás a Tisza-tóhoz

Kirándulás a Tisza-tóhoz

Még javában a pandémia második hullámának napjaiban kezdtük tervezni a 2021-es év egyesületi programját, nem is sejtve, hogy milyen nehézségekkel kell majd megküzdenünk a harmadik hullám miatt. Sejtettük nagyjából, hogy mi várható; éppen ezért a találkozások csak online…
 Tovább

Visszaemlékezés

A Győrben élő Juranovics Józsefné Jutka 1952 óta, 70 éve inzulinos cukorbeteg. Gyermek és fiatal korából néhány történetet elevenít most fel. Gondoljanak bele! Alig 30 évvel az inzulin megtalálása után.

 Tovább
Harmadik hullám

Harmadik hullám

Piros Ildikó szegedi barátunk már több alkalommal írt a Diabetesbe, a COVID-19 első, második hullámának tapasztalatairól, most pedig a harmadikról küldött – szomorú – beszámolót.

 Tovább

Milyen volt 52 éve?

Elég intenzív életet éltem 1969-ben, 22 évesen mindent szerettem volna megismerni! Könyvtárosként dolgoztam, egy klassz ifjúsági klubot vezettem, s boldog voltam, szerelmes…
 Tovább
Hogyan segíthetünk gyermekünknek?

A cukorbetegség diagnózisának feldolgozása

Hogyan segíthetünk gyermekünknek?

Az 1-es típusú diabétesszel élő gyermekek jelentős részét még iskolás kora előtt éri a diagnózis…
 Tovább
 

A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!