Közösségek, programok

Újra együtt

Illusztráció
OKOSTÁNYÉR® – nincs tilos élelmiszer

A hazai ajánlás alapelve a változatosság és mértékletesség

OKOSTÁNYÉR® – nincs tilos élelmiszer

Szerző: Herth Viktória

Van porcelántányér, cseréptányér, üveg- és papírtányér, de egyikről sem állíthatjuk, hogy különösebben magas lenne az intelligenciahányadosuk. Mégis létezik OKOSTÁNYÉR®. Mint tudjuk, valójában nem a tányér okos, hanem az, aki a szimbolikus tányér tanácsait megfogadva táplálkozik.
Dr. Pálfi Erzsébet dietetikussal, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége Tudományos Bizottságának elnökével, a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének docensével beszélgettünk, ő magyarázta el, mit kell tudnunk az okostányérról.

 Tovább

A Konyhasarok Margitkája

Nagy Margit – barátai, ismerősei Margitkája – elment. Olyan csendben, diszkréten, ahogy élt. Elaludt. 82 éves volt. 1989 és 2013 között, 24 éven át a Diabetes magazin Konyhasarok rovatát írta. Amikor nyugdíjba vonult, a lapban elköszöntem tőle…
 Tovább
Mitől jó a DDH?

Mitől jó a DDH?

Dr. Wittmann István professzor urat, a Magyar Diabetes Társaság elnökét kérdeztük: véleménye szerint miért jó, miért fontos a Dunántúli Diabetes Hétvége? Mi az, ami 25 éven át képes volt életben tartani?

 Tovább

A koronavírus-fertőzés hatásai

Most, hogy a járvány visszaszorulni látszik, több figyelem juthat a hosszú távú következményeire. Ezek közé tartoznak az úgynevezett long-COVID tünetei is, azok a panaszok, amelyektől a fertőzésből kigyógyultak akár hónapokkal később is szenvedhetnek. Ilyenek a nehézlégzés, a fáradékonyság, a koncentráció képességének csökkenése vagy éppen az alvászavarok. Ha a lehetséges következmények listáját nem is ismerjük teljesen, azt már tudjuk, hogy ezek enyhe lefolyású betegség után is visszamaradhatnak. Vagyis nem csupán azokat fenyegetik, akik a COVID-fertőzést nagyon megszenvedték.

 Tovább

Emlékezünk

Mi, a lap készítői ki nem állhatjuk ezt a rovatot, amely a közelmúltban megjelent a Diabetesben. Lassan minden számunkban emlékezünk: remek sorstársainkra, egyesületi kollégáinkra, akik sokat tettek a cukorbetegekért, akik jó barátok, lelkes szervezők voltak… Voltak! Egyre többen mennek el közülünk.

 Tovább
 

A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!