Feltöltés dátuma: 2022.04.11.

Kockázati életbiztosítások

A két legfontosabb életbiztosítás a megtakarítással kombinált és a kockázati. Most a kockázati életbiztosítások főbb fedezeteiről lesz szó.

Kevesen tudják, hogy egy életbiztosítás nem csak életbiztosítási fedezetet tartalmazhat, hanem számos egyéb egészségügyi, illetve baleseti problémára megoldást jelenthet. A biztosítási fedezeteket két típusba sorolhatjuk: összeg- vagy szolgáltatásbiztosítások.

Az összegbiztosítás meghatározott pénzösszeget fizet ki a biztosítottnak, kedvezményezettnek, míg a szolgáltatásbiztosítás egy bizonyos ellenszolgáltatást nyújt a biztosítás fejében.

Mely fedezetek lehetnek a legfontosabbak?

  • Életbiztosítás: bármely okú halál esetén, tehát a biztosított balesetből vagy egészségügyi okból bekövetkező halála esetén is, meghatározott összeget térít az örökösnek, kedvezményezettnek.
  • Baleseti halál: kizárólag balesetből kifolyólag térít egy meghatározott összeget.
  • Baleseti rokkantság: baleset után visszamaradó, orvos által megállapított (minimum 10 százalékot elérő) rokkantság esetén egyösszegű térítés a biztosított felé.
  • Rokkantsági ellátás: a társadalombiztosító által megállapított, az esetek nagy részében minimum D vagy E kategóriájú, azaz 67 százalékot elérő egészségügyi vagy baleseti problémából adódó lerokkantosítás. Ebben az esetben egyösszegű térítés jár a biztosítottnak.
  • Kritikus betegség: akár 20 különböző nagy betegséget is magában foglaló fedezet, amely az első diagnosztika után egyösszegű térítést nyújt a biztosítottnak a kieső jövedelme pótlására, illetve gyógyulásának támogatására. Ilyen nagy betegség például a stroke, szívroham, rosszindulatú daganat, veseelégtelenség.
  • Műtéti térítés: meghatározott műtéti lista alapján kicsi, közepes, nagy és életmentő műtéteket térít összegszerűen a biztosító. Lehet egészségügyi vagy baleseti műtét is.
  • Kórházi napi térítés: akár nullanapos önrésszel is választható ez a fedezet, amely azt jelenti, hogy ha bármely okból kórházba kerül a biztosított, és legalább egy éjszakát bent tölt, a napi térítési díjra jogosult.
  • Orvosi ellátás fedezet: szolgáltatásbiztosítás, amelynek keretében a biztosított jogosult különböző magánegészségügyi szűréseken és vizsgálatokon rövid határidőn belül (1-2 nap) részt venni. A biztosítók szerződésben állnak magánegészségügyi központokkal.
  • Rákdiagnosztika: ha az ügyfélnél valamilyen rákbetegség gyanúja merül fel, lehetősége van egy szerződött magánonkológiai központban az összes szükséges vizsgálaton részt venni a lehető legrövidebb idő alatt, ezzel elkerülve az állami egészségügy hosszadalmas procedúráját. Így a gyógyulási esély is megnő.

Személyre szabott csomagok

Egy 38 éves, kétgyermekes családfenntartó édesapának teljesen más biztosítási csomagra van szüksége, mint egy pályakezdő, egyedülálló fiatalembernek. Uniós átlag szerint életbiztosításból, ha nem rendelkezik a család hitellel, az éves kieső jövedelem ötszörösét kell kapja egy család ahhoz, hogy az életszínvonaluk ne csökkenjen jelentősen. Magyarországon ez az éves jövedelem háromszorosa.

Amikor életbiztosítás kötésében gondolkodunk, érdemes mérlegelni és részletesen átbeszélni, hogy milyen fedezetekre lehet szükség egy adott élethelyzetben. Ezek kiválasztásában szakemberek tudnak segíteni, mivel tapasztalataim alapján mondhatom, nagyon kevés az az ügyfél, akinek konkrét elképzelése van. A szakemberek átlátják a különböző élethelyzeteket, kalkulálnak a meglévő hitelekkel, bevételekkel, és ennek megfelelően tudnak konkrét, megfelelő ajánlatot adni az ügyfeleknek.

BT

Megjelent a diabetes2022/1. számában

Rendelje meg a Diabetes című betegtájékoztató kiadványt, és féláron adjuk mellé a Diabetes különszámokat és a Hypertonia Magazint!
(Legfeljebb 3 db-ot)

 

A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!