Március utolsó napjaiban készült magazinunk. Nagyon szeretném, ha amikor a papíron megjelenő, „valódi” Diabetest olvassák, már aktualitását vesztett lenne lapunknak ez az összeállítása, amely a koronavírusról, a karanténról szól. Digitális formában már korábban eljutnak olvasóinkhoz cikkeink – a rendkívüli helyzetre való tekintettel mihamarabb megosztjuk önökkel.
Az 1-es típusú diabéteszesek valóban veszélyeztetettebbek, mint mások? Hogyan erősítsük immunrendszerünket? Hogy rendel az orvos a monitor előtt ülve? Hogyan védjük lelkünket a krízishelyzetben?
Hogyan élnek sorstársaink? Három diabéteszes hölgy mesél otthonába zárt életéről. Hogyan dolgozik a Cukorbetegek Országos Szövetsége személyes találkozások nélkül?
E kérdésekre kaphatják meg a válaszokat folyamatosan bővülő összeállításunkban. – H.V.
2015. február 10-én költözött be családunkba a diabétesz, azóta igyekszem megragadni minden olyan alkalmat, ahol lehetőségem van új ismeretek megszerzésére, vagy a meglévő ismereteimet ismételni, hiszen ezeket nem lehet elégszer meghallgatni…
A mostani járvány mindent megváltoztatott. A rendelkezések a minél ritkább ember-ember közötti kontaktust célozzák. Ennek velejárója, hogy az egészségügyi ellátás csak a sürgősségi viziteket vállalja. Sok orvos, nővér 65 év felett nem rendelhet…
Kislányunk, Laura 13 éves, egy éve lett diabéteszes. Kicsi kora óta rendszeresen sportolt, sakkozott, országos szinten is jó eredményeket ért el úszás, futás és sakk területén a diákolimpiákon…
2004-ben Pinke Sándor – CBE Gödi Cukorbetegek Klubja néven – alapította közel 30 fővel klubunkat dr. Kékesi Gábor diabetológus, nefrológus támogatásával. 2009-től vezetésemmel, GÖCE Klub néven, a Gödi József Attila Művelődési Ház támogatásával működünk…
Krízisről akkor beszélünk, ha olyan, külső események hatására kialakuló lélektani állapot jön létre, amelyben a lelki egyensúlyunkat veszélyeztető körülményekkel kerülünk szembe, és ezek közelsége szinte mindennél fontosabb pszichológiai problémává válik számunkra. Ezeket a problémákat nincs módunk elkerülni, és nem tudjuk megoldani sem az aktuálisan rendelkezésünkre álló, szokásos problémamegoldó eszközeinkkel.
Az előző óvodában, ahol dolgoztam, ott találkoztam először diabéteszes gyermekkel. A kislányról ovikezdés után derült ki, hogy diabéteszes. Akkor kész tények elé állítottak. Megtanultam mindent kezelni, és másfél hét után megszúrni a kislányt…
Immár tizedik napja vagyok karanténban cukorbetegként, s fogalmam sincs, meddig tart még ez a borzalom! Én magam határoztam így, mert rettegek attól, hogy bármilyen tünet vagy fertőzés miatt (amelyekkel szerencsére nem rendelkezem!) kórházba kerüljek…
A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét! A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!