Alapítványunk 2018. óta szervez napközis tábort Budapesten. 2019. július első két hetében segítettük a dolgozó szülőket azzal, hogy diabéteszes gyermeküket napközben biztonságos környezetben tudhatták, élménytáborban. Ennek lényege, hogy a gyerkőcök szinte észre sem veszik, hogy éppen tanulnak valamit a diabéteszükről.
Eléggé el nem ítélhető módon autóval érkeztünk az agárdi strandra, a Sportos Cukorbetegek Egyesületének programjára. Amikor mi parkolóhelyet keresgéltünk, sok sportos gyermek és fiatal már visszaért a Velencei-tó körbebiciklizése után. Példát vehettünk volna róluk!
A DiaEuro 2012-ben megszületett futsaltorna, amelyen csak és kizárólag cukorbetegséggel élő emberek vehetnek részt. Az idei házigazda ukránok, a torna ötletgazdái rendezték meg először, e bajnokság volt az egyetlen, amelyen hazánk csapata még nem képviseltette magát. 2013-tól 2017-ig egy arany- és négy ezüstérmet szereztünk.
Július elején, Agárdon, a Sportos Cukorbetegek Egyesületének programján illusztris vendéggel biciklizhettek a diabéteszes gyerekek és felnőttek: Kusztor Péter kerékpárversenyzővel, a Team Novo Nordisk tagjával. A kedves, közvetlen fiatalemberrel lapunk rövid interjút készített, miután visszatért a Velencei-tó körbetekeréséből.
Az előző cikkben részletesen bemutattam a kezelés alapját képező metformin hatóanyagot. Most sorra veszem a metformin mellé kombinációban adható gyógyszereket.
Egyéves tervezés, fejlesztés után elindult a végtagmentő applikáció, amelynek célja a MEROVA módszer széles körű elterjesztése, a Magyarországon élő cukorbetegek megfelelő tájékoztatása, valamint a cukorbetegség és a vénás keringési betegségek szövődményei miatt veszélyeztetett végtagok megmentése. A módszert – amelynek alkalmazásával az elmúlt 25 évben több ezer végtagot sikerült megmenteni – dr. Mecseky László, dr. Rozsos István és dr. Vadász Gergely dolgozták ki.
Az Európai Unió támogatásával, a magyar állam társfinanszírozásával összesen 4,7 milliárd forintból jött létre az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT).
Miközben folyton arra kérem olvasóinkat, a cukorbetegek közösségeit, hogy írjanak beszámolókat életükről, rendezvényeikről, előfordul, hogy egy szerkesztőségünkbe érkezet tudósítás nem kerül be a lapba, mert különböző szempontok alapján fontosabbnak számító cikkek elfoglalják a helyet. Így szorult ki a Bihari Diabétesz Egyesület 25 éves évfordulójáról szóló írás. Huszonöt sikeres, aktív éven nem szabad szótlanul átsiklani, így most – amikor már 26 éves az egyesület – beszélgettem Pap Sándorral, aki a kezdetektől elnöke a közösségnek.
Annak idején, amikor először húztam fel a túracipőmet a legelső teljesítménytúrához, éppen ide indultam, Abaligetre, ahova most is. Akkor tíz kilométeres táv jelentette a kihívást! Azóta lefutottam 10 877 kilométernyi regisztrált távot, ezen felül még néhány ezer kilométernyit túrázgattam.
A világ legnagyobb területű és leghidegebb átlaghőmérsékletű országa, tizenegy időzónát ölel át, természeti környezetét változatosság jellemzi. A világon a legtöbb ásványi anyaggal és energiaforrással rendelkező ország, a legnagyobb olaj- és földgázkitermelő nemzet.
A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét! A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!