Sétált az ország

Botra fel!

Illusztráció
Robban a cukorbomba!

Robban a cukorbomba!

Szerző: Herth Viktória

Különleges rendezvénysorozattal hívja fel a figyelmet a Cukorbeteg Egyesületek Országos Szövetsége (CEOSZ) a diabéteszre. Cukorbombát helyeznek a városok egy-egy bevásárlóközpontjába, interaktív, cukorka formájú installációt, amelynek célja, hogy a játékosok tesztelhessék a cukorbetegséggel kapcsolatos ismereteiket. Áprilisban Debrecenben, májusban Kaposváron robbant a cukorbomba.

 Tovább
Botra fel! – 2019-ben is

Botra fel! – 2019-ben is

A Cukorbeteg Egyesületek Országos Szövetsége ismét nordic walking sétára hívta az országot.

 Tovább
A 2-es típusú diabétesz gyógyszeres kezelése – I. rész

A 2-es típusú diabétesz gyógyszeres kezelése – I. rész

Szerző: Dr. Rakk Erika

Ma a 2-es típusú cukorbetegség tablettás kezelésére 8 különböző hatásmechanizmusú gyógyszercsalád áll rendelkezésünkre. Ez azt bizonyítja, hogy a betegség hátterében többféle ok állhat.

 Tovább
Digitális diabétesz

Digitális diabétesz

A hétköznapi életünkben is tapasztaljuk, hogy a technológiai fejlődés elérte a gyógyászatot is. Legtöbbször az eszközök „okos” voltával, azok fejlődésével találkozunk. A diabetológia is elérte azt a technikai fejlődési színvonalat, amikor már a mindennapi életben megkerülhetetlenné váltak azok a technológiai eszközök, döntési mechanizmust támogató rendszerek, amelyek az orvos vagy a beteg mindennapi életét megkönnyítik. A technológiai fejlődés megállíthatatlan, a kérdés az, hogy ki mennyire nyitott ezekre a megoldásokra, akarja-e és mennyire mélyen megtanulni, alkalmazni ezen eszközöket. Hiszen legyen szó bármilyen jó eszközről, rendszerről, ha nem használjuk, nem építjük be a mindennapi életünkbe, munkánkba, akkor az komoly hátrányt eredményezhet a gyorsan fejlődő, egyre inkább technológia által vezérelt világunkban.

 Tovább
Mesterséges intelligenciával a diabéteszesekért

Mesterséges intelligenciával a diabéteszesekért

Többéves munka, sikeres versenyszereplések és elszánt fejlesztések után elérhetővé vált a DiabTrend nevű mobilos alkalmazás, amelynek használata mindennapos segítséget jelenthet a cukorbetegek számára.

 Tovább

A Glooko újdonsága

Szerző: Somfai Katalin

A diabétesz adatmenedzsmentben élen járó Glooko cég 2019 februárjában, a svédországi Göteborgban jelentette be újdonságait: a diasend®-del szinkronizálható inzulinpent, amelyet a Novo Nordiskkal közösen fejlesztettek, valamint azt, hogy a DexcomG 6-os vércukormonitorát is kompatibilissé tették rendszerükkel.

 Tovább
Megnyílt a Békés Megyei Neuropathia Centrum

Megnyílt a Békés Megyei Neuropathia Centrum

Dr. Becsei László, a Békés Megyei Központi Kórház főigazgatója és dr. Kádár Éva, a Wörwag Pharma Kft. ügyvezető igazgatója április közepén megnyitották a Békés Megyei Neuropathia Centrumot.

 Tovább
Ha nyár, akkor utazás!

Ha nyár, akkor utazás!

Egy cukorbeteg sosem utazik egyedül, gyógyszerei, terápiás kellékei vele tartanak. Az ezek szállítására vonatkozó tanácsok három célt szolgálnak: Ne menjen tönkre! Maradjon elérhető! Legyen elegendő!

 Tovább
Japán harcol a diabétesz ellen

Japán harcol a diabétesz ellen

Szerző: Somfai Katalin

Május elsején koronázták császárrá Naruhito herceget, édesapját követi a trónon, aki lemondott a további uralkodásról, ezzel elkezdődött a Reiwa-korszak. Birodalma a világ tizedik legnépesebb országa, 120 milliós lakossága a szárazföld mellett közel 7000 szigeten él. A magasan képzett, tanult munkaerőből profitál, nem hiába a világ harmadik legnagyobb gazdasága, a harmadik legnagyobb exportőr és importőr. A lakosság több mint 90 százaléka él iparosodott, városi környezetben és folytat mozgásszegény életmódot.

 Tovább
Maraton

Maraton

Tavaly én már maratonista lettem! Teljesítettük a Sunset Trail 42 km-es távját a Vértesben a maga 1000 m szintkülönbségével, kétszer is. Egyszer hivatalosan, szintidőn belül, a férjemmel, egyszer pedig futócimborákkal, egy kis csavarral: napnyugtától napkeltéig, fejlámpával. Hogy miért akartam most mégis az Ezerjó maratont? A lányaim szurkolótábláján a válasz: #elsőmaratonaszfalton. Ráadásul ez a móri egy igazi verseny volt, a Sunset pedig egy instant túraútvonal – valamikor, bármikor, magunknak.

 Tovább
Nem csak futó-kaland

Sportos cukros tavasz

Nem csak futó-kaland

Egy februári hideg, hétfő reggelen a 3-as metrón munkába menet pörgettem a Face­bookot, hátha találok egy cicás videót, amitől jobb kedvem lesz…
 Tovább
Pozsonyi diabéteszes röplabdabajnokság

Sportos cukros tavasz

Pozsonyi diabéteszes röplabdabajnokság

Ismét külföldön jártunk, ha nem is olyan messze, mint tavaly, amikor Olaszországban voltunk kerékpáros- és futóversenyen, most egy röplabdabajnokságon vettünk részt Pozsonyban. Kezdésként a tavalyi bajnokkal játszottunk egy szorosnak nem mondható meccset…
 Tovább
Esztergomi cukorbetegek

Van egy jó története?

Esztergomi cukorbetegek

Esztergom városa 1986-ban kapcsolódott az országos „Törődjünk többet egészségünkkel!” címmel hirdetett egészségnevelési programhoz. Ekkor alakult meg az Esztergomi Cukorbetegek Klubja, lelkes orvosaink segítségével: dr. Mersány Géza, Lelősy Lóránt, dr…
 Tovább
„Nem mondtam le a jogosítványról”

Joslin-díjasaink

„Nem mondtam le a jogosítványról”

Mondiné Kovács Krisztina Jászalsószentgyörgyről érkezett magazinunk 30. születésnapjára. Magas, modellalkatú hölgy, aki ma már megrendülés nélkül mesél azokról a napokról, amikor meghiúsult addig remélt életpályája.

 Tovább
Ne éljen betegségtudattal!

Joslin-díjasaink

Ne éljen betegségtudattal!

Faragó Edit 1967-ben tizenhárom és fél éves volt, amikor diangosztizálták nála a cukorbetegséget, így már több mint ötven éve él együtt a diabétesszel. A tavalyi Civil Fórumon vette át a Joslin Diabetes Center érmét. Gyerekként nehéz volt elfogadnia ezt a sorsot, de töretlen optimizmusa hamar átsegítette az első sokkon, kialakította új életmódját.

 Tovább
 

A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!