Az otthoni vércukormérés ma már szervesen kapcsolódik a cukorbeteg-gondozás folyamatába. Az 1-es és az inzulinnal kezelt 2-es típusú cukorbetegeknek rendszeresen kell mérniük vércukorszintjüket, de a tablettával kezelt 2-es típusú cukorbetegek kezelését is elősegítheti a strukturált vércukormérés. Elsődleges célja, hogy időben felismerjük a hipo- és hiperglikémiás epizódokat, lehetőség szerint a jelentős anyagcsere-kisiklásokat megelőzzük, ha mégis bekövetkeztek, azok rendeződését ellenőrizzük.
Sok beteg csak akkor szembesül diabéteszével, amikor már komoly, visszafordíthatatlan szövődmények alakultak ki nála. A láb az a testrész, amely talán legelőször jelzi a betegséget, csak nem nagyon figyel rá sem a beteg, sem az orvos, mert a tünetek nem fájnak, eleinte nem is túl látványosak.
Az egészséges táplálkozás és mozgás nemcsak a megelőzés, hanem a kezelés alapja kell hogy legyen! Ehhez kívántunk és kívánunk hathatós segítséget nyújtani…
„A stílus maga az ember.” Georges-Louis Leclerc francia természettudós szállóigévé vált kijelentése (amely 1753-ban, akadémiai székfoglalójában hangzott el először) akarva akaratlanul szembe jön velünk.
A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét! A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!