Első Vivicittánk sikerén felbuzdulva tavaly nem volt kérdés, hogy lesz folytatás. Már alig vártuk a versenykiírás megjelenését, azonnal belefogtunk a szervezésbe. A legtöbben azonnal nekiestek a nevezési lapok kitöltésének, csak azon gondolkodtak, hogy idén melyik távot válasszák. Sokan az előző évi családi futás után most megpróbálkoztak a 2,5 kilométerrel, és több cukorbeteg kamasz a 7 helyett 10 kilométert futott. A felkészülés így kicsit több időt vett igénybe, de ezt senki nem bánta.
Jó belegondolni, hogy mennyi kedves emberrel hozott össze eddig a sors a diabéteszes állapotom során. 2012 szeptemberében diagnosztizáltak 1-es típusú cukorbetegként, ekkor 27 éves voltam…
Szokatlanul hosszúra nyúlt és hidegre sikeredett az idei tél. Ilyenkor már mindannyian vágyakozunk a napfény és a tavaszi levegő után. Érdemes elgondolkodni, milyen testmozgást, milyen gyakorisággal és milyen társaságban fogunk végezni? Hiszen cukorbetegségben érintettként jól tudjuk, hogy a legjobb terápia is csak akkor lehet hatékony, ha megfelelő életmóddal párosul.
Amikor felnőttkorban valaki – az aránylag hirtelen kialakuló 1-es típusú diabétesz vagy hosszabb időtartam után 2-es típusú diabétesz miatt – inzulinkezelésre kerül, el kell gondolkodnia azon, hogy addigi munkáját tudja-e úgy folytatni, hogy cukoranyagcseréje jó maradjon.
Dr. Nagy Péter, a Szent János Kórház orvosigazgatója és dr. Kádár Éva, a Wörwag Pharma igazgatója február végén megnyitották a Gyermek Neuropátia Centrumot, amely a János Kórházhoz tartozó Budai Gyermekkórházban kapott helyet.
Az egyre szélesebb körben terjedő legújabb technológiák (inzulinpumpa és szöveti glukózmonitorozás) alkalmazása segíti a vércukor célértékének minél jobb megközelítését. A technológia azonban önmagában nem csodafegyver, ehhez megfelelő edukáltság (diabetológiai tudás) és hozzáállás is szükséges. Az alábbiakban az inzulinpumpa-kezelés rejtelmeibe kívánom bevezetni az olvasót. Szánom ezt elsősorban azoknak, akik még nem találkoztak ezzel a kezelési móddal, de talán nem haszontalan azoknak sem, akik már alkalmazzák az inzulinkezelés ezen formáját.
Matheus Paulo de Santana 1996-ban született, 8 éves korában diagnosztizálták 1-es típusú diabéteszét. Mára a 20 éves profi úszó Brazília egyik legnagyobb reménysége, számos versenyen nyert összesen 12 érme után legnagyobb álma is teljesült: a 2016-os riói olimpia tárt karokkal várta.
Az embereket többnyire krízisek, veszteségek, elakadások terelik az önismereti út felé. Legtöbbször akkor kérnek segítséget szakembertől, ha mindaz, ami velük/bennük/körülöttük történik, már egyedül nem, vagy csak nagyon nehezen feldolgozható. Ha egyáltalán kérnek segítséget...
A Városi Diabétesz Klub minden hónap második szerdáján tartja foglalkozásait. A decemberi évzáró ünnepség mindig a Mikulás- és a karácsony-várás hangulatában zajlik…
A Fehér Bot alapítvány a „Tegyünk magunkért” pályázati projekt keretében prevenciós céllal gyógytornát vezetett be a debreceni és környékbeli fiataloknak. Másik programjának címe: „Betegségekről való tájékoztatás”…
Ki hinné, hogy az elfoglalt emberek boldogabbak? Pedig pszichológiai kutatások bizonyítják, hogy kitartó munkával s annak eredményeivel boldogabbak lehetünk, mint tétlenül. A diabétesszel élő emberek nem panaszkodhatnak, nekik garantáltan folyamatos elfoglaltságot jelent vércukorszintjük kordában tartása.
Dr. Békefi Dezső csecsemő- és gyermekgyógyász, infektológus, neonatológus, diabetológus szakorvos. A tatabányai Szent Borbála Kórház Gyermekegészségügyi Egységének nyugalmazott osztályvezető főorvosa…
A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét! A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!