Magyar siker az EB-n

Diabétesz és foci

Illusztráció
Magyar focisiker az Európa-bajnokságon

Magyar focisiker az Európa-bajnokságon

Szerző: Juhászné Tuifel Andrea

Lapunk eddig nem dicsekedhetett sportrovattal, ám most a Diabetes újság első sportrovati tudósítását olvashatják. S nem akármivel indulunk: a magyar fiatalok 5. helyéről tudósítunk, amelyet a Diabéteszes Gyermekek Labdarúgó-Európa-bajnokságán értek el.

 Tovább
A diabétesz genetikai és immunológiai okai

A diabétesz okairól

A diabétesz genetikai és immunológiai okai

A diabétesz megváltoztatja az életet. Átírja a napi rutint, meghatározza a napirendet, a család programját, a munkahelyi teljesítményt, a házastársi viszonyt és a gyermekek felnevelésének legfontosabb pontjait. Ebben a cikksorozatban segítséget szeretnénk adni minden érintettnek, és a modern orvostudomány szemszögéből megvilágítani a diabétesz okait, a megelőzés és a kezelés korszerű gyakorlatát.

 Tovább
Édes sorsok

Vedd kezedbe az életed

Édes sorsok

Szerző: Szőke Mária

Évekig nem tudtam, hogy Julika cukorbeteg. Nem azért, mert titkolt volna a betegségéről valamit, hiszen például a reumánkról jókat panaszkodtunk egymásnak, csak a cukorbetegség valahogy nem került szóba. Egyszer szokatlan időben, hajnaltájt összetalálkoztunk az utcán…
 Tovább

Cukorbetegség és védőoltások

Szerző: Dr. Timár László

Itt a tél, az influenza és egyéb fertőző betegségek időszaka. Az egyik leghatékonyabb védekezés ezek ellen a védőoltás, amely – ahogy az alábbi cikkből is kiderül – különösen ajánlott a fertőző betegségek által jobban veszélyeztetett cukorbetegeknek.

 Tovább

A diabétesz és a psziché

Azt hiszem, hogy egy kicsit „szent” vagyok, mert magam felé hajlik a kezem…
 Tovább
Joslin-érmeseink

Joslin-érmeseink

Tavasszal, a Budapesten tartott II. Civil Fórumon kapta meg az 50 év diabéteszért járó érmet Varga István veszprémi sorstársunk.

 Tovább

A lelkemnek is köze van ahhoz, mit és hogyan eszem?

Segítség, kövér vagyok! – III.

Szerző: Dr. Joó Mária Nóra

Mint tudjuk, az étel – és az evés – a létfenntartást szolgálja elsősorban, de – és ezt a kövér emberek még normális súlyú társaiknál is jobban tudják – táplálékul szolgál a léleknek is.
Tekintsük először az evés és az etetés lelki vonatkozásait.

 Tovább

Együnk színesen!

Szerző: Kicsák Marian

Naponta többször is ajánlatos enni zöldségeket és gyümölcsöket az egészségünk megőrzéséért. Ennek mennyisége a tanácsok szerint felnőtteknél el kell, hogy érje a napi 40 dekagrammnyi mennyiséget.

 Tovább
 

A szerkesztőség megjegyzése: az optimális cukoranyagcsere eléréséhez az oldalakon hirdetett termékek alkalmazása esetén is feltétlenül szükséges a beállított diéta, a rendszeres mozgás, és az orvosa által rendelt gyógyszerek használata, valamint a rendszeres ellenőrzés! Minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!